KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6082549
*
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:27:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:26:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:07
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:58
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:58
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:26:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:07 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:58 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:58